Rozkaz zněl jasně: Prodat byt za 4 TÝDNY

Chcete vědět o jedné mé dobrodružné historce z mého pracovního života? Občas se to napínavými příběhy jen hemží. Ono makleřina je v podstatě taková mravenčí práce, papíry a zase papíry. Ale tentokrát jsem dostala rozkaz – Prodat byt za 4 týdny. Zaujala jsem pozici u svého PC a v terénu, a za 4 týdny jsem měla hotovo.

A jak to tedy bylo?

Je pondělní dopoledne jednoho běžného červnového dne. Vyrazili jsme spolu s rodinkou na pár dní do Českého Krumlova. Nechat mysl odpočinout od běžný pracovních starostí a být na chvíli s dětmi.

Dáváme si oběd v restauraci a já slyším neúprosný vyzváněcí tón mého telefon – neznáme číslo. Dobrý den tady Markéta Hrušková, jak Vám můžu pomoci…? Na druhé straně se ozve milý hlas paní, která mě prosí o pomoc s prodejem jejího bytu v Ostravě.

Inzeruje byt už 3 měsíce a zatím žádná odezva, pouze jedna prohlídka.

Na peníze z bytu spěchá. Její dcera odjíždí do Norska studovat a peníze z prodeje bytu potřebuje pro ní na cestu.

Je zoufalá a neví, jak má situaci řešit.

Takže co teď? My nabíráme směr Český Krumlov, paní potřebuje pomoc…. Domluvily jsme se na setkání hned, jak dorazíme domů.

Potkáváme se na bytě. Jedná se o standardní středový byt 2+1 v Ostravě. Byt je v původním stavu bez nábytku. Na zemi staré linoleum a parkety – po celou dobu neudržované, stěny cca 10 let po malování. Asi si to dokážete představit. Domlouváme taktiku prodeje, stanovujeme prodejní cenu. Požádám paní majitelku, aby kontaktovala makléře, který byt nabízí a ukončila s ním spolupráci.

 

Já zatím připravuji smlouvy a jde se na focení bytu. Mám zkušenost, že prázdný byt zrovna dvakrát nezaujme. Proto si s sebou přivážím jídelní stůl, který prostřu, židle, skleničky, koberce, květiny, ručníky do koupelny, dekorace atd. Tak z úplného holobytu dělám v rámci možností příjemný prostor.

Každý byt se snažím upravit, ať už aranžováním dekorací nebo home stagingem.  Osvědčilo se mi, když  byt působí světle, prostorně, útulně a fotografie vyzdvihují přednosti dané nemovitosti.

Vše se povedlo. Na focení jsme měli krásné sluníčko, které byt prosvětlilo.

 

Byt dávám do inzerce. Hned druhý den mám první prohlídka a za pár dní další. A to pro prodej úplně stačí. Na bytě proběhly pouze dvě prohlídky a hned s druhým zájemcem jsme se domluvili. Paní majitelka je nadšená a skoro tomu nemůže uvěřit. Domlouváme detaily a  termín podpisu rezervační smlouvy.

Vše probíhá v pořádku a po podpisu smlouvy jdeme předat byt novému majiteli.

Dcera úspěšně odjela na stáž do Norská a paní majitelka byla šťastná, že se vše stihlo – a proběhlo bez problémů.

SHNRUTÍ:

Byt jsem nabrala 27.6.2017
Podpis rezervační smlouvy 10.7.2017
Předání bytu novému majiteli 28.7.2017

 

ÚKOL BYL SPLNĚN, byt rezervovaný za 14 dní, s radostí, úsměvem a trochu i slzami štěstí… 🙂

 Reference od paní Kovalové najdete zde 

Markéta Hrušková
Vždy jsem velmi silně vnímala prostor v nemovitostech. Ať to byla jeho útulnost, uspořádání, vzhled či “duše” celého prostoru. Pohled z jiného úhlu na osobní prostor a rozmístění drobností, které dokreslují tu správnou emoci dané nemovitosti. K tomu se z jiného soudku přidaly mé obchodní dovednosti, které jsem podpořila několika lety v nadnárodních korporátních firmách a celoživotní vášeň pro budování a úspěšný obchod se staly základem pro mou kariéru v realitách. Je pro mě důležité jak celý průběh vnímá můj klient a chci ho provést celým případem prodeje ne s úsměvem, ale  s nadšenou emocí - WAU, TAK TO OPRAVDU STÁLO ZA TO!