BYT 3+1, 61 m2, balkon

Byt 3+1v družstevním vl., s balkonem na ul. Horní, Ostrava - Hrabůvka

1 590 000 Kč

  • 2 minuty na nákup
  • 5 minut na polikliniku
  • Tramvaje a autobusy pěšky 3 minuty

BYT 3+1, 61 m2, balkón

Byt š+1 v družstevním vl., s balkónem na ul. Horní, Ostrava - Hrabůvka

1 590 000 Kč

  • 2 minuty na nákup
  • 5 minut na polikliniku
  • Tramvaje a autobusy pěšky 3 minuty

Bc. Markéta Hrušková

Tel.: 602 358 005
email.: marketa@hruskarealitni.cz

Hledáte bydlení, kde vám bude dobře, útulně a budete se zde rádi vracet? Které si bude moct dodělat podle svých představ a potřeb?

Ať tak či tak, tento byt v původním stavu vás rozhodně okouzlí. Ale pozor, tento typ bytů, rozhodně jen tak někde nenajdete.

Jedná se o ojedinělý a poslední evoluční stupeň domů řady T, které se v Ostravě stavěly v 50 a 60 letech. Je to typ domů T13. Upravené domy T13 se dají označit za specialitku určenou pouze pro Hrabůvku nikde jinde v rámci obvodu, ale ani celé Ostravy nebo republiky je nenajdete.
Domy zaujmou malými okny na hlavním průčelí, zejména pak úzkými okny patřícím koupelnám.

Velké změny se oproti předchůdcům odehrály v dispozici bytů. Kuchyně jsou již malé a panelákové, neboť již nebyly určeny jako místnosti ke spaní a obývání. Díky zmenšení kuchyní se do dispozic vešly navíc malé místnosti, určené primárně jako dětské pokoje. Velkou výhodu tohoto bytu je fakt, že všechny pokoje mají samostatný vchod, což u všech bytů není standardní.

A pokud se rozhlédneme po okolí, pak zde platí přísloví: "... mít všechno pod nosem...", tak to v tomto případě platí na 100%. Z domu dojdete opravdu všude: ať už budete chtít nakupovat (obchodní komplex Železňák), za zábavou (třeba kulturní zařízení Ostrava - Jih ), na kávu i oběd, procházky s pejskem, nebo do školky či školy. Dokonce i se zlomenou nohou hravě doskáčete přes park na polikliniku.

Při mé první prohlídce tohoto bytu jsem byla překvapená útulnosti a zároveň prostorem, který tento 3+1 byt nabízí. Při rozměrech 61 m2 si nemůžete moc "vyskakovat", avšak uspořádání tohoto bytu vám dovolí trochu upustit uzdu fantazie a při důmyslném řešení IKEA produktů z tohoto bytu můžete vytvořit úplný ráj. Co mě osobně okouzlilo, tak okno v koupelně, kde i přes menší rozměry, vám sluníčko po ránu dodá energii.

Pokud zainvestujete ještě pár korun do předělání původního jádra a kuchyně dveře s návštěvami, které se k vám budou velice rády vracet, se netrhnou.

Celý byteček je v původním stavu, ale nezoufejte, retro nábytek se opět vrací do módy a vy tak můžete oslnit své kamarády ojedinělými kousky. Nebo se vrhnete do kompletní přestavby a kousky posunete směrem ke kontejnerům.

Za zmínku také stojí prostorný balkon, kde můžete pěstovat květiny, pozorovat dění ve dvoře, vést nezávaznou konverzaci se sousedy, či jen sušit prádlo.

Byt vám navíc svými nízkými náklady nepokazí váš životní standard, takže občas můžete i paní sousedku pozvat na kávu, či zákusek.

Ale pozor pokud zvažujte, jak tento byt financovat, tak je pro vás důležitá informace - byt nelze převést do osobního vlastnictví. Ale i s tím, vám dokážu pomoc.

Tak vzhůru do toho, zvedněte telefon a vytočte mé číslo, už se na vás a prohlídku s vámi moc těším.

Dispozice3+1
Obytná plocha 61 m2
BalkonAno
Vlastnictvídružstevní bez převodu

Poslat dotaz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů