Jaký název webu vybrat?

Doména = název webu. Na co si dát pozor a jak vybrat správnou doménu u svého webu?

Když jsem před 3 lety začínala pracovat u manžela v realitní kanceláři, neměla jsem ani ponětí o online světě a všech jeho úskalích. Věděla jsem, že chci tvořit a prodávat nemovitosti online a protože jsem srdcař, zvolila jsem si svou první doménu – maklersrdcem.cz

Už jsem viděla zákazníky, kteří to budou mít stejně jako já, půjdou do toho srdcem a ocení makléře, který to dělá s nadšením a láskou – srdcem :-).

Jak jsem později zjistila byla to chyba. A víte proč?

Protože lidé na internetu nehledají „no name“ názvy. Hledají lidi, hledají konkrétní obličeje a konkrétní službykonkrétní produkty.

Takže jsem po pár měsících svého sdrcařského nadšení zvolila doménu – marketahruskova.cz a ta mi s různými obměnami zůstává již několik let 🙂

Stavím si svůj expertní byznys, který je založený na mém jméně. Z něj pak tvořím různé projekty. Tyto projekty už mají své konkrétní domény, které vystihují jejich zaměření.

Jaký název webu vybrat a jak si ho zaregistrovat, najdete v praktickém návodu níže ⬇⬇⬇

A ještě pár tipů:

Jestliže vaše online podnikání bude založené na službách, které souvisí s vaši osobou můžete v názvu používat vaše jméno.

Výhoda: pokud do názvu dáte vaše jméno, budujete si tzv. expertní byznys, kdy vy jste značka a pod vámi může být více produktů (např. u realitních makléřů, finančních poradců, koučů, tad…)

Pokud máte produkt, nebo produkty (např. eshop, prodej online seminářů, školení, atd…) zde můžete používat název, který popisuje váš záměr (např: podnikání z pláže, copykiller, placen za svou existenci, alchymie ženy, atd….)

Doména by měla s vámi rezonovat, neměli byste se za ní stydět a už vůbec né jí co půl roku měnit.

Ideální pro začátek je, budovat si svůj byznys na své jméno a postupem uvidíte jestli bude chtít začít budovat ještě něco jiného. Pak můžete mít osobní web a web s vašimi produkty.

  • Kde zjistíte jestli je doména volná?
    Na portálu >> WEDOS <<zde zjistíte jestli je vaše doména ještě volná, případně můžete vyzkoušet jiné spojení.
  • Pokud už svou doménu máte vybranou a zde ji můžete registrovat zde >> WEDOS <<

Technický slovníček:

  • webhosting – Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Díky webhostingu si můžete své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server.
  • doména – Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu.

Přeji vám, ať zvolíte skvělou doménu, která vám bude přinášet zákazníky a prodeje.

Vaše Markéta

Markéta Hrušková
Jsem máma dvou úžasných dětí, Klárky a Tomíka, jsem podnikatelka, jsem tvůrce svého života, jsem optimista, jsem jogínka, jsem milovník zvířátek, jsem všechno co v životě chci .... a to je na tom krásné. Jsem autorkou e-book Jak na online marketing v MLM a Jak vytvořit web, který prodává, za 14 dní. Chci inspirovat ženy k objevení krásy online podnikání, díky kterému mohou své nadání šířit rychleji, efektivněji a pracovat nezávisle na místě a času, aby v jejich životech zažívaly více volnosti, radosti a naplnění.